Loading...

13-20 червня. Розпродаж на 5-річчя магазину

Лялька-мотанка своїми руками

Фільтри

Лялька-мотанка своїми руками: історія появи

Для багатьох лялька-мотанка — це звичайна іграшка, якась кумедна річ, яка може ненадовго відволікти дитину. Частка правди у цьому є. Маленька лялечка дійсно допомагала нашим предкам відволікти дитину, але сенсу в ній набагато більше. Вона не продавалася в магазинах все для дитячої творчості і була більшою, ніж просто іграшка.

Наші предки вірили в сили природу, поклонялися богам, робили жертвопринесення, щоб домогтися розташування богів. У кожному будинку мали бути зацікавленими рукотворні вироби — обереги. І мотанка була одним із них.

Берегиня, так її ще називали, зберігала таємниці цілого роду і передавалася від матері до дочки. Такі ляльки давали немовляті замість пустушки, загортаючи в неї м'якуш хліба, її клали в колискову, з нею грали діти, її клали в скриню з посагом і рушниками. Вона була у кожному будинку, у кожній родині.

Українська лялька-мотанка своїми руками: традиції виготовлення

Ляльки-мотанки ніколи не робилася нашвидкуруч. Процес виготовлення займав багато часу та сил. У майстринь не було спеціальних наборів розпису по тканині, вони буквально вкладали в ляльки свою душу, детально опрацьовуючи її. Кожна деталь мотанки уособлювала та символізувала певне божество. Голова ляльки не мала обличчя, бо наші предки вірили, що через очі та рот лялька зможе прив'язати до себе дитину. Замість звичних рис обличчя у мотантки був хрест — символ сонця у слов'ян.

Оберіг найчастіше робили в жіночому образі, іноді в дитячому. Чоловічий образ був представлений у вигляді паличок, які йшли на додаток до кукол. Така особливість вказує на місце жінки у світосприйнятті наших предків.

Сьогодні ляльки ручної роботи трохи втратили свій сакральний зміст. Їх більше використовують як прикраси для дому, а також купують дітям спеціальні набори для їх створення. Для дітей процес створення іграшки — захоплюючий і запам'ятовує. То чому ж не порадувати свого малюка і не дати торкнутися слов'янської народної культури?

Україна: де купити ляльку мотанку?

Каталог виробника Strateg сповнений не лише настільними іграми, а й різноманітними наборами для дитячої творчості. Для вас ми підготували три набори мотанок своїми руками:

  • мотанка-нянька
  • мотанка-захисниця
  • мотанка-україночка

У комплект кожного набору входить:

  • тканина
  • в'язальні нитки
  • наповнювач
  • інструкція

Як замовити ляльку-мотанку на нашому сайті?

Для оформлення замовлення виберіть набір і заповніть всі необхідні поля з даними. Зверніть увагу, що оплата товару здійснюється двома способами — за передоплатою, якщо сума замовлення менше 150 гривень, та післяплатою.

Ми працюємо по всій Україні, і щодня відправляємо ігри до інших міст. Наступного дня ваша посилка буде у Києві, Вінниці, Кропивницькому, Дніпрі, Харкові чи Полтаві. Загалом там, де ви на неї чекаєте.

Бажаємо вам приємних покупок!