Loading...

13-20 червня. Розпродаж на 5-річчя магазину

Лялькова Магія: Соціальний та Емоційний Розвиток Дітей через Гру з Ляльками

Лялькова Магія: Соціальний та Емоційний Розвиток Дітей через Гру з Ляльками

Ляльки - це вид іграшок, з якими діти можуть гратися, щоб пізнати себе та інших. Вони бувають різних форм, але зазвичай зроблені з пластику або тканини та мають рухомі частини. Деякі ляльки навіть розмовляють! Ляльки дають змогу дітям відпрацьовувати соціальні навички, як-от вміння ділитися і діяти по черзі, а також емоційні навички,  наприклад, співчуття.

Заохочення гри в ляльки

Діти люблять грати з ляльками. Ляльки можна використовувати по-різному для заохочення соціального та емоційного розвитку, зокрема:

 • створення стимулюючого середовища;

 • надання дітям можливості досліджувати свої власні інтереси;

 • заохочення співпраці та розв'язання проблем;

 • забезпечення доступності ляльок;

 • надавайте ляльки, що відповідають віку;

 • використовуйте інтернет-ресурси для ухвалення рішень про купівлю.

  Використання ляльок для навчання 

Гра з ляльками - це чудовий спосіб навчити дитину соціальних навичок. Граючи з дитиною, ви можете навчити її ділитися і діяти по черзі. 

 1. Ви також можете використовувати ляльку як інструмент для спілкування, тобто для розвитку соціальних навичок. Наприклад, якщо ви хочете, щоб ваша дитина говорила "будь ласка", коли просить когось про щось, попросіть її спочатку попросити ляльку, перш ніж віддати або передати предмет. Якщо пізніше вона не скаже "будь ласка", коли просить щось в іншої людини в реальному житті, нагадайте їй про цей досвід з її лялькою! Найважливіше у використанні ляльок як інструментів для навчання соціальних навичок - це послідовність: переконайтеся, що все інше в цій взаємодії залишається незмінним у різних контекстах (наприклад, удома і в школі).

 2. Використання ляльок для навчання життєвих навичок. Уміння ставити цілі та ухвалювати рішення - важлива життєва навичка. Цього також можна навчити за допомогою гри з ляльками. Коли дитина грається зі своєю лялькою, вона може вирішувати, що лялька робитиме далі, як вона цього доб'ється, і чи хоче вона змінити свою думку про щось по дорозі. Це вчить дітей терпіння, а також наполегливості, коли йдеться про виконання завдань і досягнення цілей.

Ляльки також можуть допомогти навчити дітей терпіння, даючи їм можливість зосередитися на чомусь іншому, крім їхніх власних розчарувань або нетерпіння (які часто викликані бажанням отримати щось негайно). Наприклад: Якщо дитина хоче до мами, але наразі її немає - або якщо вона має проблеми з іншою дитиною, яка не хоче ділитися - вона може зігнати своє розчарування на ляльці, замість того, щоб гніватися на іншу людину, яка може не розуміти, чому її б'ють!

Поради щодо вибору ляльок

Під час вибору ляльки, яку ви хочете подарувати своїй дитині, необхідно враховувати кілька моментів. По-перше, переконайтеся, що лялька безпечна для вашої дитини. Це означає, що вона зроблена з матеріалів, які не зламаються і не пораняться, якщо впадуть на підлогу або на них випадково наступлять. Очі мають бути надійно закріплені, щоб вони не випали, коли з лялькою гратимуть діти, які ще тільки вчаться правильно поводитися з іграшками.

По-друге, подумайте про те, який тип ляльки найкраще відповідатиме інтересам і характеру вашої дитини. Якщо ваша донька любить коней і хоче отримати їх як свою першу іграшку, виберіть ляльку з кінською тематикою, а не якусь іншу, наприклад, принцесу, бо це допоможе підтримати її інтереси та водночас відповідатиме віку (тобто жодних ляльок із дрібними деталями). Також не забувайте про те, чи доведено науково, що цей вид іграшок позитивно впливає на розвиток дитини, наприклад, у дослідженнях, проведених експертами, які спеціалізуються на вихованні дітей молодшого віку, такими як д-р. Гарт і Ріслі з проекту "Нуль" у Гарвардському університеті; д-р. Вайтхерст та ін. тощо".

Висновок

Гра з ляльками - це чудовий спосіб допомогти дітям розвинути соціальні та емоційні навички. До переваг гри з ляльками належать:

 1. Розвиток емпатії, яка допомагає дітям навчитися піклуватися про інших.

 2. Заохочення творчості, оскільки діти можуть використовувати свою уяву, граючи з ляльками.

 3. Розвиток мовних навичок через обговорення дій або почуттів ляльок в історії, яку розповідає дитина, що грає з ними.

Strateg telegram channel
Приєднуйтесь до STRATEG у Telegram
Новинки, акції та корисна інформація